T.C. İSLAHİYE KAYMAKAMLIĞI

Gaziantep Valisi

 

İslahiye Kaymakamı

Duyuru ve Haberler

İSLAHİYE BARINMA MERKEZİNE ZİYARET

                İSLAHİYE BARINMA MERKEZİNE ZİYARET

 

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn JAGLAND’ın mülteciler konusundaki özel temsilcisi Tomas BOCEK ve beraberindeki toplam 5 kişilik heyet 01.06.2016 tarihinde İslâhiye 2 Nolu Çadır kentte Suriye ve Iraklı savaş mağduru insanlarla bir araya geldi. Heyete İslâhiye Kaymakamı Sn. Ramazan YILDIRIM, İl AFAD Şube Müdürü Mehmet Gündüz ve geçici barınma merkezi yetkilileri eşlik etti.

Kısa süren tanışmanın ardından İslâhiye Kaymakamı Sn. Ramazan YILDIRIM Avrupa Konseyi Heyetine Geçici barınma merkezinin kuruluşundan bugüne kadar olan süreci anlatarak burada bulunan Suriyeli ve Iraklı insanlara verilen hizmetlerden bahsetti. Heyet verilen bilgiler için teşekkür etti ve Suriye ve Iraklı kadınlardan oluşan kadın konseyi ile bir süre sohbet etti.

“ÖNEMSENMESİ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY EĞİTİMDİR”

İslâhiye Kaymakamı Sn. Ramazan YILDIRIM Avrupa Konseyi heyetinin merak ettikleri soruları cevaplarken, geçici barınma merkezinde bulunan insanlara sunulan imkânlar ve yapılan yadımlardan bahsetti. Sn. Yıldırım “Burada bunan insanlar eğitimden sağlığa, beslenmeden barınmaya ve temel ihtiyaçları olan her şeyi karşılamak için elimizden gelini yapıyoruz. Bu insanlar bizim misafirimiz onların yaşadıkları sorunları atlatabilmeleri için çalışıyoruz. Ayrıca en çok önem verdiğimiz konunun başında eğitim geliyor” dedi.

ÇOCUKLAR İLE ŞARKI SÖYLEDİLER

Ak heyeti geçici barınma merkezi içinde bulanan okullar bölgesini gezerek öğrenciler ile sohbet etti. Sınıfta öğrencilere sorular soran heyet öğrencilerle birlikte şarkı söylediler. Geçici barınma merkezi içindeki kadınların çalıştığı kursları, anaokulunu, marketi de gezen heyet son olarak burada yaşayan aileleri ziyaret etti. Verilen bilgiler için teşekkür ederek geçici barınma merkezinden ayrıldı.

 

Önceki SayfaAnasayfa

.